cPanel tárhely 2023

Webtárhely 2023? A felhőalapú számítástechnika gyorsabbá, olcsóbbá és kevésbé bonyolulttá teheti a tesztelést és a fejlesztést. Ennek oka az, hogy számos, már létező és tökéletesen alkalmas felhőkörnyezet már készen áll, és azonnal használható. Rengeteg vállalat használja a felhőt katasztrófa utáni helyreállítási igényeinek megoldásaként. A szerverek folyamatos biztonsági mentése a felhőben azt jelenti, hogy többé nem kell külön, redundáns saját DR-helyszínért fizetnie. A helyreállítás nemcsak sokkal olcsóbb, de sokkal gyorsabb is, így vállalkozása pillanatok alatt újra online lesz.

Hány domain név adható hozzá a tárhelyhez? Email tárhelyekhez egy “fődomain”, korlátlan számú aldomain és parkolt domain adható hozzá. Azonban különálló postafiókok csak a fődomainre és annak aldomainjeire készíthetőek, a parkolt domainek esetén domain (pl. domainnevem.com-ről domainnevem.hu-ra) vagy email cím szintű átirányításra van lehetőség. Webtárhely: Klasszikus webtárhely szolgáltatás, SSD meghajtóval, magas órajelű CPU-val, többféle választható PHP verzióval és napi mentéssel; akár ingyenesen is elérhető! Olvassa el további információ a webhelyen WordPress tárhely. Tapasztalt ügyfélszolgálat: Több mint 10 év tapasztalattal a hátunk mögött a webhosting iparban, mindig rendelkezésedre állunk.

A 20 legjobb új gTLD-nek az adott zónafájlban regisztrált domainek száma alapján végzett elemzésünk azt mutatja, hogy a regisztrációk száma nem feltétlenül jelenti az aktív webhelyek számát. Ahhoz, hogy valódi képet kapjunk arról, hogyan használják ezeket az új gTLD-ket és mennyire népszerűek, további tényezőket kell figyelembe venni. Ha ezeknek az új gTLD-knek a célja az innováció és a verseny fokozása, akkor az adott új gTLD-hez kapcsolódó webhelyek típusának, valamint az e domainek által vonzott forgalomnak a jobb megértése segíthet felmérni ezen új kiegészítések valódi hatását.

Nem is olyan régen a megfelelő TLD kiválasztása még viszonylag egyszerű volt, mivel nem sok közül lehetett választani. Ma már azonban sokkal több van, és folyamatosan újabbakkal bővül a választék. A jó hír az, hogy ezek közül sok kulcsszó alapú, ami azt jelenti, hogy a domainnév első részében kevesebb kulcsszót kell használni. Néhány példa az új TLD-kre: .shop, .restaurant és .photos. Gyakori gyakorlat, hogy a cégek hírnevük védelme érdekében több TDL-t is regisztráltatnak a márkanevükhöz kapcsolódóan.

Amint azt el tudja képzelni, ez rendkívül rossz hír a legtöbb internetfelhasználó számára, és hihetetlenül jó hír azoknak, akik kihasználják őket. Ennek orvoslására a HTTP egy új típusát vezették be, a HTTPS-t, ahol az utolsó “S” a “biztonságos” szót jelenti. Ez a HTTP-típus titkosítja az információkat, így sokkal nehezebbé teszi, hogy bárki is belehallgasson, hogy úgy mondjam. Jelenleg egyre ritkábban találkozhatunk a “sima” HTTP-nek nevezett weboldalakkal, mivel az elmúlt néhány évben szinte minden említésre méltó webhely átállt a HTTPS-re. Vannak olyanok, amelyek – az oldal tulajdonosától függően eltérő okokból – ellenálltak ennek a váltásnak. Ezeket érdemes elkerülni, vagy legalábbis VPN-t használni az érzékeny információk védelmére. Mindezek mellett, bár a HTTPS mindenképpen létfontosságú frissítés, ez még mindig csak az eredeti megoldás foltozása. A HTTP az internetet a kezdetek óta működteti, és kétséges, hogy ez egyhamar megváltozik. Fedezze fel további információ a webhelyen https://www.awh.hu/.